یکشنبه، 4 فروردین 1398 / 2019 March 24
بازدید : 1383 تاریخ درج : 1396/12/22 زمان : 12:41:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

سخنرانی پیش از دستور آیت الله بهشتی نماینده مردم استان فارس

آیت الله احمد بهشتی نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری دومین سخنران پیش از دستور چهارمین اجلاس خبرگان بود که در سخنانی با انتقاد از طرح برخی مسائل در جامعه بیان داشت :

جای طرح بعضی از مسائل در حوزه و دانشگاه است ، نه تریبون عمومی . عده ای بدون توجه به این امر مسائلی همچون علم دینی یا غیردینی ، حجاب اجباری یا اختیاری و امثال اینها را در تریبون های عمومی و سخنرانی ها مطرح می کنندکه نتیجه ای جز شبهه افکنی و ایجاد تردید نسبت به مسلمات ندارد. مگر بی حجابی و بد حجابی در جامعه از منکرات نیست ؟ این مقوله امری نیست که به سلیقه افراد واگذار شده باشد اسلام مخالف آزادی نیست ، ولی نه آزادی فساد و بی بندو باری ، بلکه آزادی عقل و عقلانیت و رهایی از توطئه های استکباری . آزادی این است که مردم حق انتقاد داشته باشند.

وي با اشاره به شعار سال گفت: چند روزي به آخر سال مانده آيا در سال توليد و اشتغال توانستيم توليد را به سطحي برسانيم كه اشتغال به معناي دقيق كلمه تحقق يابد؟ آيا جلوي قاچاق را گرفتيم؟ آيا واردات بي رويه و غير ضروري كه ميلياردها دلار از ارز مملكت را بليعيده،‌ كاهش داديم؟ صنعت پوشاك مي تواند براي ايجاد اشتغال مورد توجه قرار گيرد. كشورهايي كه با بيكاري و افزايش جمعيت مواجهند به اين موضوع توجه جدي دارند. چرا بايد بيش از نيمي از نياز مردم به پوشاك بیشتربه صورت قاچاق و غير قانوني از خارج تأمين شود؟!

آيت الله بهشتي در پايان گفت: آيا ما براي تحقق عدالت به ساده زيستي و نفي اشرافي گري و مردمي بودن آن گونه كه بايد و شايد روي آورده ايم؟ ما واقعاً همانگونه كه رهبري معظم انقلاب فرمودند در مواردي باید بابت عدم تحقق عدالت از مردم عذر خواهي كنيم.

 

ارسال نظر
نویسنده
متن
*