پنج شنبه، 3 خرداد 1397 / 2018 May 24
بازدید : 1428 تاریخ درج : 1395/12/17 زمان : 09:50:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

آغاز دومین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری صبح امروز به‌‌ریاست آیت‌الله جنتی

 آیت الله احمد جنتی در افتتاحیه اجلاسیه دوم دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری:ضمن بیان اینکه انقلابی بودن یعنی عمل به اسلام ناب محمدی (ص)، فتنه‌گران را عاملان نفوذی در جمهوری اسلامی دانستند و بیان داشتند وظیفه خبرگان در تبیین فتنه و ماهیت فتنه‌گران سنگین‌تر از دیگران است.

آیت‌الله احمد جنتی با بیان اینکه مجلس خبرگان از بزرگترین نهادهای نظام است، اظهار کرد: مجلس خبرگان از آنجا که با رهبری و ولایت فقیه سر و کار دارد، جزو بزرگترین نهادهای جمهوری اسلامی است.

آیت‌الله جنتی با اشاره به فرمایشات رهبری در توصیف مجلس خبرگان خاطرنشان کرد:رهبری فرمودند خبرگان باید انقلابی بماند و انقلابی عمل کند، حوزه علمیه را هم فرمودند، باید دید انقلابی بودن چه شرایط و وظایفی دارد.

وی ادامه داد:انقلابی بودن یعنی به سیره و وصیت‌نامه و راه امام عمل کردن، به نهج‌البلاغه عمل کردن، حمایت از مستضعف و مخروم و مقابله با ظالم و دفاع از مظلوم،انقلابی بودن به معنای با دشمن طرح دوستی نریختن است.

وی افزود: همه ما باید پا به پای رهبری حرکت کنیم، چرا که خدا کسی را در مسئولیت رهبری قرار داده که لیاقت رهبری را دارد و راه امام (ره) را با قدرت و استقامت ادامه می‌دهد و ما هم باید راهش را ادامه دهیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: دشمنی با آمریکا را نباید ساده گرفت . در برابر آمریکا نباید خود را دست کم بگیریم همانطور که امام راحل فرمودند در برابر آمریکا و ابر قدرت ها اظهار ضعف نکنید.

آیت الله جنتی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، تاکید کرد:  در حال حاضر در مملکت مشکلات عمده‌ای داریم، بحث معیشت و بیکاری دردهایی است که باید برای درمان آن اقدامی کنیم.

آیت الله جنتی با اشاره به اقتصاد مقاومتی و پیشرفت های آن، از رییس جمهور محترم خواست گزارش دولت در این زمینه را ارائه  و اگر هم کم کاری نموده و دلایل عدم توفیق در این زمینه را برای مردم تشریح نماید.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد هر چه مشارکت مردم بیشتر باشد اقتدار نظام افزایش پیدا خواهد کرد.یک مسئله مسئولیت شورای نگهبان است که احراز آن کار مشکلی است مسئله بعد مردم هستند که باید به چه کسی رأی بدهند باید همه بر مشارکت حداکثری مردم تاکید کنند.

آیت الله جنتی ضمن اشاره به ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی ، در سخنانی از شخصیت آن مرحوم تجلیل کرد.                                     

ارسال نظر
نویسنده
متن
*